bariery
antyodorowe

opis

Technologia barier antyodorowych polega na wytwarzaniu mgły zawierającej formuły substancji neutralizujących odory emitowane przez zakłady przemysłowe w wyniku realizowanych procesów technologicznych lub składowania odpadów, a w szczególności pochodzące z kompostowni, sortowni odpadów, biogazowi, oczyszczalni ścieków, zakładów przemysłu spożywczego. Bariery antyodorowe ograniczają rozprzestrzenianie się uciążliwości zapachowych wywołanych m.in. obecnością związków nieorganicznych ( pochodne siarki, azotu) jak i związków organicznych.

Bariery antyodorowe stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona otoczenia skupiska substancji emitujących uciążliwości zapachowe, a inne metody (np. hermetyzacja, filtracja), są niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Bariery antyodorowe bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w okolicach składowisk odpadów.

W ofercie posiadamy stacjonarne bariery antyodorowe jak również mobilne urządzenia do tworzenia barier antyodorowych o dużej rozpiętości wydajności. Każde rozwiązanie dobierane jest  indywidualnie w zgodzie z realnymi potrzebami klienta. Dobór właściwej techniki („mokra bariera antyodorowa ”, „sucha bariera antyodorowa”, żelowa bariera antyodorowa) oraz rodzaju urządzenia (stacjonarne / mobilne lub sezonowe / całoroczne), odbywa się każdorazowo po przeprowadzeniu wizji lokalnej na obiekcie generującym nieprzyjemny zapach

Preparaty stosowane w instalacjach i urządzeniach firmy Eko Partnerzy posiadają karty charakterystyki zgodne z przepisami UE oraz atesty Zakładu Toksykologii  i Oceny Ryzyka Zdrowotnego  NIZP.

Preparaty stosowane w instalacjach i urządzeniach firmy Eko Partnerzy posiadają karty charakterystyki zgodne z przepisami UE oraz atesty Zakładu Toksykologii i Oceny Ryzyka Zdrowotnego NIZP.

RODZAJE barier antyodorowych

Sprawdź naszą ofertę i wybierz barierę odpowiednią dla siebie

bariera typu
mokra mgła

Oczyszczanie przez wodne zamgławianie

bariera typu
sucha mgła

Nie wymaga wody i ogrzewania w ujemnych temperaturach

bariera
żelowa

Szybko, skutecznie bez zbędnych inwestycji

BARIERA
MOBILNA

Przeznaczona do aplikowania środków do dezodoryzacji powietrza drogą aerozolową

Bariera typu mokra mgła – oczyszczanie przez wodne zamgławianie

Nośnikiem substancji aktywnych w instalacji jest woda. Mikroskopijna mgła rozpylana pod wysokim ciśnieniem (70 Bar) poprzez specjalne dysze i system  przewodów, posiada dużą zdolność rozprzestrzeniania się, czego efektem jest wychwytywanie  cząstek złowonnych powietrza w strumieniu rozproszonym, wiązanie ich, a ostatecznie ich neutralizowanie. Dodatkowym atutem mokrych barier antyodorowych jest redukcja zapylenia i unosu biologicznego. 

O skuteczności tej technologii świadczy fakt, że jest rekomendowana jako spełniająca kryteria dotyczące najlepszych dostępnych technik w odniesieniu do emisji rozproszonej (BAT).

Oczyszczanie powietrza wodnym roztworem z neutralizatorem odorów jest niezwykle skuteczne, podnosi komfort pracy pracowników danego zakładu jak i okolicznych mieszkańców oraz sąsiadujących firm i instytucji.

Bariera typu sucha mgła  - nie wymaga wody i ogrzewania w ujemnych temperaturach

Opiera się na preparatach bezwodnych usuwających związki odorowe na drodze reakcji chemicznych. Sucha mgła powstaje z bezwodnego preparatu antyodorowego rozpylanego sprężonym powietrzem. Jej zaletą jest skuteczne działanie w miejscach uciążliwych zapachowo bez możliwości dostępu wody (np. okolice składowisk odpadów). Polecana jest do kubatur zamkniętych oraz miejsc gdzie zastosowanie preparatów wodnych nie jest możliwe lub nie wskazane.

Bariera żelowa – szybko, skutecznie bez zbędnych inwestycji

Prosta technologia stosowania zaawansowanego produktu neutralizującego odory.

Produkt  neutralizujący jest w postaci mat żelowych o różnych wymiarach powierzchni, które odparowują związki wchodzące w reakcję z odorantami i na drodze reakcji chemicznych  pozbawiają je nieprzyjemnego zapachu. Żelowe bariery antyodorowe  polecane są w miejscach scentralizowanej emisji gazów złowonnych takich jak: studzienki kanalizacyjne, przepompownie, hale produkcyjne, sortownie odpadów itp.

Zaletą tego rozwiązania są niskie koszty eksploatacji.

W zależności od miejsca  zastosowania mat antyodorowych skuteczna neutralizacja wynosi od 4 do 9 miesięcy.

Aby dowiedzieć się o szczegółach

skontaktuj się z nami

lub wypełnij formularz

a my skontaktujemy się z tobą

Specjalizujemy się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań antyodorowych, które skutecznie likwidują nieprzyjemne zapachy w różnych środowiskach przemysłowych. Nasze technologie antyodorowe, w tym bariery antyodorowe i instalacje zamgławiające, są zaprojektowane, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo ekologiczne w miejscach szczególnie narażonych na emisję odorów.

Bariery antyodorowe to jedno z naszych kluczowych rozwiązań, które efektywnie blokują przenikanie nieprzyjemnych zapachów do otoczenia. Są to innowacyjne systemy, które mogą być stosowane w różnorodnych lokalizacjach, od oczyszczalni ścieków po zakłady przemysłowe. Dzięki naszym barierom antyodorowym, możemy znacznie zredukować zapylenie i naturalizować odory, tworząc przyjemniejsze i zdrowsze środowisko pracy.

W EkoPartnerzy świadczymy również usługi serwisu i montażu barier antyodorowych. Nasz zespół ekspertów zapewnia profesjonalny montaż i konserwację urządzeń, co gwarantuje ich skuteczność i długotrwałą pracę. Z naszymi rozwiązaniami, możecie Państwo mieć pewność, że nieprzyjemne zapachy zostaną skutecznie zlikwidowane.

Nasze urządzenia antyodorowe obejmują również zamgławiarki i instalacje zamgławiające, które są doskonałym rozwiązaniem do kontroli zapachów w dużych obszarach. Te systemy rozpraszają drobne cząsteczki wody, które wiążą i neutralizują cząsteczki odoru. Oferujemy zarówno stacjonarne, jak i mobilne urządzenia zamgławiające, które są idealne do szybkiego i elastycznego zastosowania w różnych warunkach.

W naszej firmie zobowiązujemy się do dostarczania innowacyjnych i skutecznych rozwiązań antyodorowych. Nasze produkty są wynikiem zaawansowanych badań i stałego dążenia do doskonałości. Zapraszamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych technologiach antyodorowych i sposobach, w jakie możemy pomóc Państwu w walce z nieprzyjemnymi zapachami.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz