filtry
węglowe

świecowe

Filtry węglowe typ złożowe dla wydajności
od 300 m3/h do ponad 6 500 m3/h

zastosowanie

oczyszczalnie
i przepompownie
ścieków

kompostownie

sortownie
odpadów

zakłady
przetwórstwa
żywności

dezodoryzacja
zahermetyzowanych
zbiorników

Kontener ze stali kwasoodpornej, praca w pełni automatyczna, zastosowany węgiel aktywny umieszczony jest wymiennych świecach z możliwością kilkukrotnej regeneracji węgla poprzez płukanie wodą.

WARUNKI BRZEGOWE PRACY NASZYCH URZĄDZEŃ

Nasze urządzenia spełniają podstawowe warunki prawidłowej sorpcji na węglu aktywnym:

Biopreparaty z serii Microlife służą do

Dla zajścia prawidłowej sorpcji odorów na węglu aktywnym powinien zostać spełniony warunek 4 sekundowego czasu kontaktu zanieczyszczonego powietrza z węglem aktywnym. Jest to doświadczalnie wyznaczony czas, przy którym cząsteczka zanieczyszczenia trafia na węgiel aktywny, osadza się na nim i dyfunduje w jego pory. W przypadku wielowiązkowych mieszanin jest to warunek podstawowy.

4 sekundowy czas kontaktu determinuje prędkość przepływu przez warstwę węgla aktywnego 2,7 cm/s ( ok. 100 m/h). Przy spełnieniu powyższego warunku jesteśmy w stanie podać pojemność sorpcyjną i czas pracy od wymiany do wymiany węgla aktywnego.

OPIS SYSTEMU

1

ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE

Filtry z dedykowanym wentylatorem oraz przewodem wentylacyjnym Czas kontaktu węgla z zanieczyszczonym powietrzem powyżej 4 sekund.

2

STOSOWANE MATERIAŁY

Zakładamy filtry świecowe z węglem aktywnym RST-3 przeznaczonym do sorpcji siarkowodorów. Wykonanie filtra ze stali AISI 316. Wentylator oraz kanał wentylacyjny ze stali AISI 316.

3

GRZAŁKA I SEPARATOR KROPEL

Ze względu na możliwość pracy filtrów węglowych w warunkach 100% wilgotności powietrza w naszych filtrach nie stosujemy grzałki, ani separatora kropel.

4

ZASADA DZIAŁANIA FILTRA

Zanieczyszczone powietrze jest tłoczone do komory filtra, w której znajdują się świece z siatką wypełnioną węglem aktywnym. Powietrze przechodząc przez materiał filtracyjny osadza na nim zanieczyszczenia, po czym jest kierowane do rdzenia świecy (okrągłego profilu) i kierowane pod wewnętrzne dno filtra. Pod wewnętrznym dnem oczyszczone powietrze przemieszcza się w stronę króćca wylotowego lub systemu wentylacji (podłączenie do systemu leży po stronie klienta). System redukcji odorów oparty na filtrach EC wymaga jedynie zastosowania wentylatora zdolnego pokonać niewielki opór filtra (380Pa) i wyrzutnika za filtrem.

5

WENTYLATOR

Wentylator promieniowy ze stali AISI 316 w standardzie ATEX 0,55kW umieszczony w obudowie dźwiękochłonnej wykonanej ze stali AISI 304. Ze względu na niewielki hałas wentylatora 65bd sugerujemy nie umieszczanie urządzenia w obudowie dźwiękochłonnej.

6

BUDOWA ŚWIECY

Świeca składa się ze stelaża będącego perforowaną rura ze stali kwasoodpornej. Na stelaż nałożony jest kosz z siatki kwasoodpornej. Wnętrze będzie wypełnione węglem aktywnym. Średnica pojedynczej świecy wynosi ok. 300 mm, a jej wysokość ok. 1 200 mm. Granulacja węgla aktywnego wynosi: 3 mm.

Korzyści

Znikomy opór filtrów

Wentylator musi przepchnąć powietrze tylko przez 10 cm węgla aktywnego (a nie przez 50 cm lub więcej) co przekłada się na zastosowanie do nawet 6 razy mniejszego wentylatora.

Czystość systemu

Węgiel upakowany w świecach sorpcyjnych nie rozsypuje się przy wymianie.

Bezpieczeństwo pracy

Dzięki 10 cm warstwie węgla brak tworzenia się hot spotów odpowiedzialnych za samozapłon węgla.

CENTRALKA STERUJĄCA
I APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA

Filtr wyposażony jest w licznik czasu pracy, wyprowadzenie sygnału o awarii na zewnątrz szafy sterującej, termopary oraz presostaty kontrolujące temperaturę powietrza za filtrem oraz ciśnienie w środku urządzenia.

Aby dowiedzieć się o szczegółach

skontaktuj się z nami

lub wypełnij formularz

a my skontaktujemy się z tobą

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz