przykrycie

dachowe

konstrukcja
kołupowa

Przykrycie dachowe o konstrukcji kopuły, stosowane jest głównie dla zbiorników w których brak jest możliwości centralnego podparcia elementów.

Przykrycie składa się z powtarzalnych elementów w kształcie „skórki pomarańcza” z centralnie umieszczonym pierścieniem koronowym. Ilość elementów uzależniona jest od średnicy zbiornika, wielkość (szerokość) elementów ograniczona jest możliwością transportu. Prawidłowe połączenie sąsiadujących ze sobą elementów możliwe jest dzięki zastosowaniu zakładkowych kołnierzy które są wycinkami powłoki sferycznej. W części szczytowej znajduje się pierścień koronowy wykonany z kompozytu poliestrowo szklanego, do którego przykręcone są wszystkie elementy przekrycia. Pierścień koronowy przejmuje wszystkie obciążenia (ściskające) pochodzące od elementów przekrycia.

Elementy zespolone są między sobą za pomocą połączenia śrubowego ze stali kwasoodpornej A2 lub A4. Ilość połączeń uzależniona jest od długości krawędzi elementu, połączenia śrubowe powinny być wykonane co ok. 330 [mm]. Każde połączenie jest uszczelnione dwoma rzędami uszczelek tworzywowych EPDM o przekroju prostokątnym. Przekrycie przytwierdzone jest do zbiornika za pomocą kotew rozporowych. Jeśli korona zbiornika wykonana jest z profilu stalowego, zamiast kotew używamy połączenia śrubowego.

Ilość oraz geometria elementów, rodzaj materiału, jest przedmiotem indywidualnej analizy przykrycia.

Aby dowiedzieć się o szczegółach

skontaktuj się z nami

lub wypełnij formularz

a my skontaktujemy się z tobą

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz