przykrycia solarne

finnchaine solar-covers

zapobiegaj odorom

Przykrycia solarne Finnchain zostały zaprojektowane
tak, aby zapobiegać nieprzyjemnym zapachom ze zbiornika.
Z tego powodu moduły dachowe są ze sobą ściśle połączone a w razie
potrzeby do odpowietrzania można zastosować filtry z węglem aktywnym.
Jednocześnie zapobiega to przedostawaniu się szkodliwych gazów do środowiska. Możliwe jest również wprowadzenie gazów do oddzielnego urządzenia odciągającego odory np.: biofiltry, filtry węglowe, filtry węglowe.

ENERGIA ODNAWIALNA

Przykrycia słoneczne firmy Finnchain umożliwiają również wykorzystanie energii odnawialnej, jako moduły osłonowe mogą być wyposażone w panele słoneczne. Powierzchnia zbiornika może być następnie wykorzystana do wytworzenia energii odnawialnej.

MNIEJSZY WZROST GLONÓW

Przykrycia Finnchain zapobiegają przedostawaniu się światła słonecznego do zbiornika dzięki czemu ilość glonów maleje. Osłony te zapobiegają również przedostawaniu się śniegu, deszczu lub pyłu piaskowego.

HUITTINEN, FINLAND

Data powstania:

2018 r.

typ:

Osadnik wtórny

Wymiary:

Szerokość:

8 m

Długość:

60 m

Informacje:

Wytrzymałość na wiatr

25 m/s

Wytrzymałość na śnieg

130 kg/m2

Ilość modułów

45 szt

Ilość paneli słonecznych

90 szt

W oczyszczalni ścieków w Huittinen podjęto decyzję o przykryciu pojedynczego osadnika wstępnego, we współpracy z firmą Finnchain, ponieważ szczególnie w okresie letnim wzrost glonów utrudniał proces i pracę urządzeń. Ponadto celem oczyszczalni ścieków w Huittinen jest zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej.

W oczyszczalni Huittinen nie przyjemny zapach nie jest problemem, więc pierwsza część zbiornika została odkryta. Odkryta część zawiera koła napędowe i silnik.

Produkcja energii odnawialnej

W zbiorniku sedymentacyjnym oczyszczalni ścieków Huittinen zainstalowano:

45modułówdachowychpanelisłonecznych90=

Panele fotowoltaiczne to monopanele, a ich szacunkowa wyliczona wydajność energetyczna według producenta paneli wynosi około

18,405 MWh

Ze względu na warunki klimatyczne Finlandi osłony zostały zaprojektowane uwzględniając wytrzymałość na śnieg oraz wiatr

130kg/m2m/s25
ZAPOTRZEBOWANIE NA ENERGIĘ?
PROBLEMY Z GLONAMI CZY ODOREM?

mamy rozwiązanie

Finnchain Solar Cover tworzy dla Ciebie dodatkową wartość i zapewnia ciągłość procesu

1
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów.
Szczelnie zamknięte przykrycia i aktywne filtry węglowe.
2
Wzrost glonów pod kontrolą.
Moduły osłonowe zapobiegają ingerencji światła słonecznego, minimalizując wzrost glonów.
3
Energia słoneczna.
Panele słoneczne produkują energię odnawialną.

ENERGIA ODNAWIALNA - finnchain

Moduły osłonowe Finnchain są wyposażone w panele słoneczne. Eksplatując powierzchnię dostępną w oczyszczalniach ścieków, w szczególności na zbiornikach osadników, nasze przykrycia słoneczne wytwarzają dla Ciebie energię odnawialną.

MNIEJ ŚWIATŁA SŁONECZNEGO
– MNIEJ GLONÓW

Finnchain Solar Cover blokuje dostęp światła słonecznego do wody, zapobiegając rozwojowi glonów. Osłony zapobiegają również przedostawaniu się śniegu oraz deszczu i pyłu piaskowego do zbiornika, który utrudnia proces oczyszczania ścieków oraz skraca żywotność elementów technologicznych i konstrukcyjnych w zbiorniku.

MNIEJ ODORU

Nasza osłona przeciwsłoneczna zapobiega również tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów w zbiorniku. Z tego powodu moduły pokryw można szczelnie połączyć i w razie potrzeby należy zastosować filtry z węglem aktywnym lub lawą wulkaniczną lub filtry biologiczne do neutralizacji odorów.

BUDOWA PRZYKRYCIA SOLARNEGO Finnchain

Moduły osłonowe Finnchain są wyposażone w panele słoneczne. Eksplatując powierzchnię dostępną w oczyszczalniach ścieków, w szczególności na zbiornikach osadników, nasze przykrycia słoneczne wytwarzają dla Ciebie energię odnawialną.

MODUŁ POKRYWY FC-SOL-1500

Moduły wykonane są z bardzo odpornego na warunki atmosferyczne i lekkiego tworzywa PE-HD. Moduły posiadają gotowe gniazda do montażu paneli słonecznych i odprowadzania wody. Wymiary jednego modułu to 1,42m x 3,85m

KONSTRUKCJE WSPORCZE

Finnchain Solar Cover jest instalowany na belkach SCB200 z włókna szklanego, które są montowane na ścianach zbiornika. Ta konstrukcja jest zawsze zaprojektowana specjalnie dla każdego projektu.
Na przykład, w zbiorniku o szerokości 8 m w oczyszczalni Huittinen konstrukcja składa się z dwóch połączonych belek. Może z łatwością wytrzymać ewentualne duże obciążenia śniegiem w okresie zimowym.

KONSERWACJA

Finnchain Solar Cover zawsze zawiera co najmniej jeden właz, z zamontowanym panelem słonecznym na zawiasach.

PANELE SŁONECZNE

Finnchain korzysta z paneli wyprodukowanych w Finlandii. Inwertery i jednostki optymalizujące są stosowane w celu zapewnienia najlepszego możliwego uzysku energii i płynnej pracy przez cały czas. Wymiary odpowiednich paneli słonecznych to 992 mm x 1636 mm.

Ilość włazów zawsze ustalana jest na podstawie potrzeb klienta.
W przypadku, gdy potrzebny jest większy otwór wejściowy , pojedyncze moduły pokrywy można usunąć.

także dostępne

WENTYLACJA I USUWANIE ODORÓW

Aby zminimalizować nieprzyjemny zapach, moduły pokrywy są szczelnie instalowane z gumowymi uszczelkami i płytami wypełniającymi. Aby zapewnić odpowiednią wentylację i usuwanie zapachów, Nasza firma zaleca stosowanie filtrów z węglem aktywnym lub filtrów lawowych czy filtrów biologicznych. Dobór filtrów zależy od możliwości technicznych oraz decyzji inwestora.

Aby dowiedzieć się o szczegółach

skontaktuj się z nami

lub wypełnij formularz

a my skontaktujemy się z tobą

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz