przykrycie

dachowe

korytkowo
zbieżne

Przykrycie dachowe o konstrukcji korytkowo zbieżnej „KZ”, stosowane jest dla zbiorników okrągłych posiadających w centralnym punkcie podparcie dla przykrycia dachowego.

Przykrycie dachowe typu „KZ”, które składa się z powtarzalnych elementów korytkowo zbieżnych, których boki leżą wzdłuż promienia zbiornika, natomiast powierzchnia pomiędzy kołnierzami jest powierzchnią stożkową o długości promienia uzależnionej od odległości od środka zbiornika. Z jednej strony elementy korytkowo zbieżne oparte są na centralnej podporze natomiast z drugiej strony na koronie zbiornika. Elementy zespolone są między sobą za pomocą połączenia śrubowego ze stali kwasoodpornej A2 lub A4.

Ilość połączeń uzależniona jest od długości krawędzi elementu, połączenia śrubowe powinny być wykonane co ok. 330 [mm]. Każde połączenie jest uszczelnione dwoma rzędami uszczelek tworzywowych EPDM o przekroju prostokątnym. Przykrycie przytwierdzone jest do zbiornika za pomocą kotew rozporowych. Jeśli korona lub centralna podpora zbiornika wykonana jest z profilu stalowego, zamiast kotew używamy połączenia śrubowego.

Ilość oraz geometria elementów, rodzaj materiału, jest przedmiotem indywidualnej analizy przykrycia.

Aby dowiedzieć się o szczegółach

skontaktuj się z nami

lub wypełnij formularz

a my skontaktujemy się z tobą

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz