System usuwania

części pływających

Zmniejszone zużycie wody i brak urządzeń pobierających energię

W dzisiejszych czasach denitryfikacja powoduje zwiększoną ilość kożucha powierzchniowego w procesie oczyszczania ścieków. W prostokątnych zbiornikach sedymentacyjnych, wykorzystujących tradycyjne zgarnianie części pływających przy użyciu rury do zanieczyszczeń powierzchniowych, zużycie wody potrzebnej do przenoszenia zgarniętych substancji jest około pięć razy większe niż w przypadku nowego systemu usuwania części pływających wprowadzonego przez Finnchain Oy z Rauma w Finlandii.

80% mniejsze zużycie wody

Przy użyciu opatentowanego systemu usuwania części pływających opracowanego przez Finnchain, kożuch jest usuwany przez nieustanny przepływ wody i nie ma potrzeby stosowania żadnego zewnętrznego źródła energii (patrz Rys. 1).

Obliczono, że zużycie wody potrzebne do usunięcia części pływających wynosi około 2m3 dziennie. W najlepszym przypadku oznacza to o 80% mniejsze zużycie wody niż w przypadku tradycyjnego systemu. Z nowym systemem Finnchain oczyszczana woda jest prowadzona do przelewu, a części pływające są kierowane do zbiornika wtórnego, z którego są odpompowywane (patrz Rys. 2).

Elementy urządzenia:

Brak urządzeń zużywających energię

Najistotniejszą zaletą nowego systemu usuwania części pływających opracowanego przez Finnchain jest to, że

nie wykorzystuje silników ani żadnych urządzeń
zużywających energię.

Ilość osadu usuwanego z powierzchni jest regulowana przez siłę przepływu wody. Przepływ wody można dostosować poprzez zmianę wysokości regulatora poziomu.
Przepływ wody po powierzchni pomiędzy klarownicą a zbiornikiem głównym jest kontrolowany przez regulator poziomu. Dzięki pływakom kontrolującym regulator poziomu na wybranej wysokości normalne (+/- 10 cm) zmiany poziomu wody w zbiorniku nie sprawiają problemu. Gdy poziom wody podnosi się lub opada pływaki zmieniają wysokość regulatora poziomu. Ilość wody potrzebną do przepływu części pływających w rurze końcowej można dostosować za pomocą regulatora w przelewie. (patrz Rys. 3)

Zamówienia z Finlandii
i innych krajów

System został już w pełni sprawdzony w praktyce i obecnie jest w użyciu w oczyszczalni ścieków Hämeenlinna w Finlandii. Rezultaty pokazują, że system Finnchain działa skutecznie i zużycie wody zostało znacznie zmniejszone w porównaniu do tradycyjnych systemów zbierających części pływające.
Nowy system może być także wykorzystywany w oczyszczalniach do wody pitnej i do oddzielania oleju. Klienci z Finlandii i innych krajów europejskich złożyli już znaczną liczbę zamówień na nowy system Finnchain.

Finnchain Scum Collector System wykorzystuje ciągły naturalny przepływ wody by zbierać części pływające nawet z dużych powierzchni. Części pływające po wodzie wpłyną do rury usuwającej zanieczyszczenia, a czysta woda zostanie skierowana do jazów przelewowych. System działa bez silnika czy elektryczności, jedynie dzięki przepływowi wody. Poprzez regulowanie poziomów wody można kontrolować efektywność usuwania części pływających. Finnchain Scum Collector System dostosuje się do poziomu wody, zachowując przynajmniej 6 cm różnicy między poziomami wody.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE

Początkowa i końcowa sedymentacja. (Oczyszczanie ścieków). Usuwanie kożucha w zbiornikach flotacyjnych ze zgarniaczami ciężkich zawiesin.

Aby dowiedzieć się o szczegółach

skontaktuj się z nami

lub wypełnij formularz

a my skontaktujemy się z tobą

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz

Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Lub zadzwoń teraz